Kódolt nyelvi szerkezetek
John R. Baumgardner, geofizikus
Hogyan keletkeznek a kódolt nyelvi szerkezetek?
A 20. század biológia tárgykörében felmerült egyik legdrámaibb felfedezés az, hogy az élőlények kódolt nyelvi szerkezetek megvalósításai. Minden részletes kémiai és szerkezeti összetettség, mely az anyagcseréhez, a speciális funkciókhoz és a sejtek reprodukciójához kapcsolódik, a DNS-ben tárolt algoritmusokban található, kódolt formában. Ezért központi kérdés, hogyan is keletkeznek ilyen elképesztő méretű nyelvi szerkezetek.
Ezen struktúrák eredete, természetesen az élet eredetét feszegető kérdéskör legfőbb része. A legegyszerűbb baktérium genomja is durván egy millió kodonból áll. (Minden kodon vagyis genetikai szó, a négybetűs genetikai ábécé 3 betűjéből tevődik össze.) Valóban spontán módon szerveződnek az egymillió szó hosszúságú kódolt algoritmusok, valamilyen ismert természetes folyamat következtében? Sugallja számunkra a spontán kialakulást a fizikai törvények közül bármi is? Az őszinte válasz egyszerű.
A termodinamikai és az információelméleti érvek alapján ma azt mondhatjuk, hogy nem szerveződnek és nem szerveződhetnek így.
A nyelv egy szimbolikus kód, egy szótár és egy nyelvtani szabálykészlet segítségével közvetíti és rögzíti a gondolatokat.
Az ébren töltött óráink nagy részét sokan azzal töltjük, hogy nyelvi adatokat hozunk létre, dolgozunk fel, vagy éppen terjesztünk. Azonban ritkán veszünk tudomást arról a tényről, hogy a nyelvi struktúrák a nem anyagi valóság tiszta megnyilvánulásai.
Következtethetünk minderre abból a megfigyelésből, miszerint maga a nyelvi információ független annak anyagi hordozójától. A jelentés, vagy üzenet nem függ attól, hogy hogyan közvetítjük: hanghullámok segítségével a levegőben, tinta útján papíron, mágneses tér létrehozásával a floppy lemezen vagy egy elektromos hálózat feszültségmintázatán keresztül. Az 100,000,000 dolláros lottó ötösről szóló üzenet a nyertes felé ugyanaz, ha az illetővel személyesen közlik ezt a bejárati ajtónál, ha telefonon értesítik, ha levélben, ha televízión vagy akár interneten keresztül.
Einstein a szimbolikus információ természetét és eredetét, mint tudjuk, a világ egyik legmélyebb kérdéseként jelölte meg. Nem tudott olyan módot nevesíteni, ahogyan az anyag a szimbólumra jelentést ruházhatna. Világos következménye, hogy a szimbolikus információ, vagy nyelv a valóságnak olyan szeletét képviseli, mely elválik (elhatárolható) az anyagtól és az energiától. A nyelvészek ma az anyag és az értelemhordozó szimbólum készletek közötti rést „Einstein öbölnek” hívják. Ma, az információ korában már nem képezi vita tárgyát, hogy a nyelvi információ is objektív valóság. Egy szempillantás alatt belátjuk, hogy minőségében eltér az anyag/energia alapú valóságtól, melyen a nyelvi információ utazik.
Akkor honnan származik a nyelvi információ?
Emberi megtapasztalás alapján az általunk létrehozott és feldolgozott nyelvet azonnal az agyunkban kötjük össze. De mi is az emberi elme valódi természete? Ha valami, ami annyira valóságos, mint a nyelvi információ, képes az anyagtól és az energiától függetlenül létezni, ok-okozati összefüggésében vizsgálva nem ésszerűtlen azt feltételezni, hogy azon létező, amely nyelvi információ eredetezésére képes, lényegét tekintve szintén nem anyagi természetű.
Ezen megfigyelések azonnali következménye a nyelvi információt illetően az, hogy a materializmus, mely tudományos körökben sokáig az uralkodó filozófiai irányzat volt, alapvető előzetes feltételezésével a nem anyagi valóság nem létéről, egyszerűen szólva világosan téves. Cáfolata pedig lenyűgöző triviális.
Az evolúciós vonatkozásai azonnal látszanak. Az az evolucionista feltételezés, miszerint anyagi magyarázattal kell rendelkezniük a rendkívül összetett nyelvi szerkezeteknek, melyek az összetett vegyi nanorobotok és a kifinomult visszajelző kontrollmechanizmusok tervrajzát és működési leírását alkotják (még a legegyszerűbb élő szervezetét is) – alapvetően hibás. De akkor miből eredeztethető a szimbolikus nyelv, mely minden élőlény döntő alkotóeleme és amiből ilyen csodálatos képességeket fejleszt ki, működtet és hoz létre?
A válasz nyilvánvaló: kétség kívül valamilyen intelligens alkotó szükséges hozzá.
Mi van a makroevolúcióval?
Anyagi és energiai jellegű fizikai folyamatok képesek-e módosítani létező genetikai nyelvi struktúrákat, hogy további néhány igazán újszerű képesség jöjjön létre, ahogyan azt az evolucionisták oly’ elszántan hinni vélik?
Ebben a kérdéskörben reagálva Murray Eden professzor, az információelmélet és a formális nyelvek szakértője (Massachusetts Institute of Technology) évekkel ezelőtt azt állította, hogy a formális nyelvi struktúrák véletlenszerű háborgatásai egyszerűen nem hajtanak végre ekkora mágikus bravúrokat. Szerinte „A ma létező formális nyelvek egyike sem viseli el az olyan szimbólum sorozat véletlenszerű változását, mely a mondatait fejezi ki. Ebben az esetben a jelentés szinte kivétel nélkül tönkremegy. Bármely változtatásnak mondattani értelemben jogszerűnek kell lennie. Úgy sejtem, hogy amit egyesek „genetikai nyelvtaniságnak” hívnak, determinisztikus magyarázattal bír, és nem nyeri el stabilitását a véletlenszerű variációkra ható szelekciós nyomástól.”
Egyszóval, a válasz az, hogy nem. A genetikai ábécé véletlenszerű változásainak nincs meg az a képessége, hogy hasznos új fehérjeszerkezeteket hozzanak létre, éppúgy, ahogyan az aminosavak a korábbi részben tárgyalt láncszerű kapcsolódására sem volt képes. Ez az óriási tökéletlensége bármely makroevolúciós anyagi mechanizmusnak. Az élet olyan összetett, nem anyagi természetű nyelvi szerkezetektől függ, melyek a saját részletes leírásukat teszik lehetővé. Az anyagi folyamatok teljességgel képtelenek létrehozni az ilyen szerkezeteket, vagy módosítani azokat, melynek nyomán új funkciók keletkezhetnének. Ha a durván 1000 szükséges gén létrehozásának feladata, mellyel egy baktérium sejtszintű működése definiálható, megoldhatatlan a materialista fogalomkeretben, fontoljuk meg, mennyivel inkább az volna a durván 100.000 gén megszerzésének feladata, mellyel egy emlőst meghatározhatunk.
Az evolucionisták publikációinak milliós nagyságrendű oldalszáma ellenére – a szakfolyóiratokban megjelent cikkektől, könyvekig, a népszerű magazin sztorikkal bezárólag, melyek feltételezik és magukban foglalják, hogy az anyagi folyamatok teljesen elégségesek a makroevolucionista csodák létrejöttéhez – a valóságban nincsen racionális megalapozottsága ennek a hiedelemnek. Merő fantázia csupán. A kódolt nyelvi struktúrák nem anyagi természetűek és feltétlenül nem anyagi természetű magyarázatot követelnek.
Bővebben:
Andrew McIntosh, matematikus: Biológiai információ.
Stephen Meyer: Honnan származik a DNS molekulában lévő digitális információ?
Dr. Farkas Ferenc, vegyészmérnök: A meghökkentő DNS 1-4.
Dr. Farkas Ferenc, vegyészmérnök: A sejtbe kódolt információ 2.
Tóth Tibor: A genetikai kód, olyan bonyolult…
Dr. Andrien Bury: Honnan származik az információ?
Forrás:
https://answersingenesis.org/answers/books/in-six-days/
https://answersingenesis.org/answers/books/in-six-days/john-r-baumgardner-geophysics/#fn_4
Herausgeber: John F. Ashton – Die Akte Genesis, Schwengeler 2003
Az In Six Days – Why 50 Scientists Choose to Believe in Creation című könyv magyar nyelvű lefordításához és kiadásához segítőket (fordítókat, lektorokat, stb.) ill. szponzorokat keresünk. Jelentkezni a teremtesvagyvk@gmail.com mail címen lehet.
Teljes Menü
- Nyitólap
- Természeti törvények
- Tudományágak
- Biológia
- Nyelvek
- Építészet
- Fizika
- Geológia
- EAH 8. Etika és erkölcsiség
- Informatika
- Kozmológia
- EAH 7. Kozmológia
- Maggie McKee: Bolygótudomány
- Titán, a Szaturnusz holdja nagyon fiatalnak tűnik
- Vernon Cupps interjú egy magfizikussal
- Longrich: Az evolúció azt tanítja nekünk, …
- Fiatal Világegyetem és Föld
- 10 érv a fiatal Föld mellett
- Távoli csillagok fénye
- Hat bizonyíték a fiatal Földre 2. (csill. geo)
- Érvek a fiatal Föld mellett
- Batten: 101 bizonyíték
- A Föld fiatal korát alátámasztó hat érv
- Egy felfúvódott galaxis ejti zavarba a tudósokat
- Genetika
- Evolúció bizonyítékai
- Bevezetés
- Ősleves
- Miller-Urey kísérletek hibái
- Miller-féle kísérletek
- Az élet eredetével kapcsolatos kérdésekre nincs válasz
- Hasznavehetetlen szervek?
- Peth: Csökevényes szervek
- Véletlen
- Kolrep: Idő és a véletlen
- Törzsfák
- Bojtosúszójú hal
- Dinoszaurusz lágyrészek
- Mikroszkóp kimutathat kollagént
- Az emlősök ősei nem úgy mozogtak, mint a mai gyíkok
- Igazság a neandervölgyi emberről
- Darwin végső cáfolata?
- “Szellem” ősök
- Gitt: Evolúció mozgatórugói
- Bohlin: Öt kritikus pont
- Roth: Mutáció
- Szedmák: Mutáció és az evolúció
- Önszervező anyag
- Roth: Szem és az evolúció
- Roth: Kövületek
- EAH 6. Radiometrikus kormeghatározás
- Makroevolúció hiányzó kis lépései
- Az evolúció hiányzó láncszemeiről
- Hogyan győzzünk meg egy biológust?
- Tervezettség
- Teremtés bizonyítékai
- Metamorfózis
- Az energia eredete
- Az információ eredete
- Kambriumkor
- Ádám-Éva
- Kuhn: Gomba
- Kuhn: Egy utópia vége
- Biológiai információ
- Kódolt nyelvi szerkezetek
- Rosevaer: Teremtés
- Repülés
- 50 tudós: Jones, biológus – Teremtett fajok
- Az emberi nyelv
- Geológiai leletek
- J. M.: Katasztrofizmus
- Baranyi: Gyors megkövesedés
- Roth: Időkérdés
- Világegyetem eredete
- Ajánló
- 50 tudós című könyv fejezetei
- Mi a megoldás?
- Egy kis matematika
- A sejt alkotóelemei
- Videók
- Hanganyagok
- Tanulmányok
- Cikkek
- Cikkek, írások
- Price: Dinoszaurusz-leletek
- Orchideák… bizonyíték
- A szem visszafelé irányít?
- A matematikusok és az evolúció
- Wistar Szimpózium
- Evolúció valószínűsége
- Hiányzó forgatókönyv
- Fejfájás az evolucionistáknak?
- 5 kérdés az evolucionistákhoz
- 15 kérdés az evolucionistákhoz
- Kaku: Bizonyíték
- Humphreys: A Neptunuszon túl
- Humphreys: Egyenetlenségek az Ősrobbanásban
- Humphreys: „Pioneer szabálytalanság”
- A madarak ősei…
- Morris: Pókháló
- DeYoung: A tudományos hitem
- Allan: Népesség genetika
- Huber: Elhagyott evolúció
- Genetika és epigenetika
- Újabb ajtó csukódott be az ateisták előtt
- A szív értelme
- A kambriumi probléma – 2018
- Az öntudat
- Észrevételek Francis Collins: Isten ábécéje könyvhöz
- Noé bárka projekt 2021-ben
- PDF fájlok
- Prezentációk
- Vezető tudósok
- Idézetek
- Honlapok
- Könyvek
- Legújabb bejegyzések